INFORMACJE O ZESPOLE

Zespół powstał w listopadzie 2004 roku po rozpadzie nieudanego projektu Stir. Początkowo grał w składzie 3 osobowym: Belfegor, Marian, Kojot. We wrześniu 2007 roku dołączył jako drugi gitarzysta Buszi. Trudno okreslić styl w jakim podąża Pneumonia, Znajdziemy tu połączenie hardcoru, metalcoru i death metalu.

gitara, wokal, muzyka - Wojciech "Belfegor" Zalewski
gitara basowa, wokal, teksty - Adrian "Marian" Olczyk
perkusja - Paweł "Kojot" Borecki
gitara - Przemyslaw "Buszi" Stefanski

Belfegor

belfegor_pic


Wojtek bez cienia wątpliwości jest główną postacią w Pneumonii. Na początku swojej przygody z muzyką w wieku 5 lat zaczął grać na perkusji. W wieku 7 lat dostał duży zestaw Amati na którym grał do 10 roku życia, kiedy to rozpoczął nauke gry na pianie. Gdy ukończył 13 lat dostał pierwszą gitare rodzimej firmy Mayones, wtedy to również miał swe początki zespół Stir. Po 2 latach rozpoczął nauke w prywatnej szkole jazzowej. W tym czasie zmienił gitare na Flame LPII(też mayones). Po rozpadzie zespołu stir założył Pneumonie. Nastąpiła ponowna zmiana instrumentu, tym razem gitara to Epiphone Les Paul custom. Najnowszym nabytkiem Belfegora jest Ibanez Rg450 po przeróbce. Belfegor zajmuje się tworzeniem muzyki dla Pneumonii.

Marian

marian_pic


Adrian w wieku 15 lat został zwerbowany przez Belfegora do zespołu Stir. Początkowo grał w nim na basie(czeskiej Jolanie), po kilku miesiącach z powodu przeprowadzki(do sosnowca) zawiesił swój udział w zespole. Powrócił po roku tym razem jako wokalista, lecz po niedługim czasie zespół rozpadł się. Wtedy to zapoczątkowała swą działalnosć Pneumonia. Marian zmienił bas na Ibaneza TR. Aktualnie oprócz swych muzycznych obowiązków zajmuje się również pisaniem tekstów.

Kojot

kojot_pic


Paweł gre na perkusji rozpoczął w wieku 11 lat. Na początku grał na perkusji rodzimej firmy Polmuz. Po kilku miesiącach nauki dołączył jako perkusista do zespołu Stir. Po 2 latach gry zmienił perkusję na duży zestaw firmy Szpaderski. Gdy zespół rozpadł się został perkusistą Pneumonii i tu kolejna zmiana instrumentu, tym razem mieszany zestaw Yamaha- Pearl.